Powieści kryminalne dla każdego

Powieści kryminalne dla każdego

Czytajmy książki, ponieważ dzięki nim można zafundować sobie naprawdę wspaniałe chwile. Książki mogą rozgonić każdą nudę i przynieść naprawdę przyjemną rozrywkę – zarówno podczas upałów na plaży, jak również w długie, zimowe wieczory. W książkach znaleźć można wielu interesujących bohaterów, którzy stają się naszymi przyjaciółmi na chwilę, jak również na długi czas. W takich książkach każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeżeli ktoś lubi kryminały, to koniecznie powinien poznać mistrzynię brytyjskich kryminałów – Agathę Christi. Na rynku ukazała się w nowym wydaniu jej książka “Śmierć na Nilu”.

Mistrzyni kryminałów

Agatha Christie kiedy pisała nie miała szans na to, aby wykorzystać najnowsze zdobycze technologiczne, tak jak dzisiejsi autorzy. W sposób jak najbardziej tradycyjny dla pisarzy wymyślała wspaniała fabułę i równie znakomitych bohaterów. Wśród nich był Herkules Poirot – człowiek, który był znakomitym detektywem. Wszyscy z wielką niecierpliwością czekali na nowe wydania powieści od tej autorki, ponieważ byli ciekawi z czym Poirot będzie miał znowu do czynienia. Agatha Christie stworzyła także Pannę Marple – damską wersję Poirota, która w sposób jak najbardziej amatorski rozwiązywała najróżniejsze zagadki. Autorka zmarła w 1976 roku pozostawiając czytelnikom wiele wspaniałych opowiadań, które do dnia dzisiejszego ukazują się na rynku w nowych wydaniach.

Wycieczka do Egiptu

Agatha Christie. Śmierć na Nilu z www.taniaksiazka.pl to książka opowiadająca o tym, jak Herkules Poirot wybiera się na wakacje. Po wielu fantastycznych przygoda czas w końcu na to, aby doskonały detektyw mógł w końcu odpocząć. W tym celu wybiera się do odległego Egiptu, mając nadzieję na święty spokój. Tylko, że nie będzie mu to dane. Linnet Ridgeway to młoda i bardzo ambitna kobieta. Ma dosłownie wszystko – urodę, pieniądze i fantastycznego mężczyznę przy swoim boku. Dokładnie to jest jej mąż, którego zwinęła sprzed nosa swojej przyjaciółce – Jacqueline. Młoda Para wyrusza w podróż do Egiptu, gdzie ma zamiar cieszyć się swoją miłość. Nie będzie im to dane, ponieważ wściekła Jacqueline wyrusza ich tropem. Linnet chcąc zapewnić sobie i swojemu mężowi spokój wsiada na statek, który wyrusza w rejs po Nilu. Kobieta ma nadzieję, że Jacqueline została na brzegu. Jej przeciwniczka okazała się sprytniejsza i razem z nimi wyrusza w rejs. Na tym statku znajduje się także Herkules, który będzie musiał na wakacjach zmierzyć się z wieloma morderstwami na statku. Co przyniesie też “Śmierć na Nilu”?

zdjęcie utworzone przez cookie_studio - pl.freepik.com